Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri aydınlatma, ısıtma, güvenlik, iklimlendirme ve görüntüleme sistemleri gibi birbirinden bağımsız birimleri ve cihazları ana kontrol ünitesi ile birbirine bağlayan yazılımlar ve donanımlar bütünü olarak tanımlanmaktadır. TV, bilgisayar, oyun konsolu, tablet, ses ve multimedya sistemleri tarzındaki cihazlarda akıllı teknoloji platformu üzerinden kolaylıkla yönetilebilir.

Akıllı Ev Sistemleri birçok farklı yerde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere normal bir ailenin enerji giderlerini arttıran ve gereksiz enerji tüketimine neden olan en büyük etkenler, gereksiz yere açık bırakılan ışıklar, yüksek seviyelerde çalıştırılan ısıtma ve soğutma sistemleri, evin kullanılmayan bölgelerinin ısıtılması, gün ışığından gerektiği kadar faydalanamama, açık bırakılan cihazlar ve benzeri durumlardır. Isıtma sistemlerinin otomasyonla denetimi bir evin ısı enerjisi tüketimini %10, gereksiz ocakların söndürülmesi, yakılan ışıkların %90 parlaklıkta yakılması, cihazların ucuz tarife zamanlarına göre programlanması gibi yöntemler ise elektrik enerjisi tüketimini %30’a varan oranda azaltabilir.

Akıllı asistan ve uzak bağlantı birimleri ile donatılan akıllı ev sistemleri, kendi aralarında iletişim kuran bağlantı mekanizması ve çeşitli protokoller arasında geçiş yapabilir. Çoğu ürün, genellikle dört ana protokolden (cihazlar arası iletişim aracı) birini üzerinde taşır ve bunların hepsi; İnternet, telefon ve cep telefonlarıyla uyumlu olarak çalışır. EnOcean, UPB, X10, Z-Wave ve İnsteon gibi popüler protokoller ile uyumlu olarak çalışan akıllı ev sistemleri, ileri teknoloji cihazları ve elinizin altında bulunan tüm elektronik ürünleri uzaktan çalıştırabilmenizi mümkün hale getirir. Aynı protokolü kullanan cihazlar, bütçenize uygun ürünleri ve donanımları da ana bağlantı sistemi üstüne ekleyebilmenize olanak tanır.

AKILLI EV SİSTEMLERİ

Gerçek anlamda akıllı evin ne olduğunu anlamak için öncelikle evleri sınıflandırmak gerekir. İhtiyaçlarınıza uygun çözümleri TİS akıllı ev sistemleri olarak belirliyor ve yüksek standartlarda sunduğumuz bu hizmetlerden en ekonomik fiyatlarla yararlanmanızı sağlıyoruz. Akıllı Ev Sistemleri;

  • Kontrol Edilebilir Evler
  • Programlanabilir Evler
  • Yapay Zekaya Sahip Evler

Olmak üzere 3 kısımda incelenmektedir. Sizde ihtiyaçlarınız için en uygun sistemi bulmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Akıllı Ev Sistemleri hayatı daha pratik bir hale getiren akıllı evler, birbirleriyle iletişim kurabilen cihazları etkin bir şekilde kullanabilmenize olanak tanır. Ev içindeki odalardan ya da İnternet aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden evinizdeki elektronik eşyaları çalıştırabilir, durdurabilir veya ileri bir tarih için programlayabilirsiniz. Uzak bağlantı kurarak evinizde yer alan sabit kameralara ulaşabilir ve oda, teras, bahçe, balkon gibi alanları canlı olarak görüntüleyebilirsiniz.